wypoczynek na łonie natury
Get Adobe Flash player

jeziora3Jedną z krain geograficznych Polski jest Wielkopolska. Region ten umiejscowiony jest w środkowo-zachodniej części Polski. Świetną bazę turystyczną stanowi tutaj Pojezierze Wielkopolskie, obfitujące w wiele jezior rozsianych w malowniczych zakątkach regionu. Jeziora wielkopolska rozciągają się niemal przez całe województwo.Zaliczają się one do wielu pojezierzy, nie tylko do Wielkopolskiego.

Wiele jezior zalicza się do Pojezierza Poznańskiego, Pojezierza Gnieźnieńskiego, Pojezierza Kujawskiego oraz Pojezierza Chodzieskiego. Pojezierze Wielkopolskie obejmuje ponad tysiąc jezior. Baza turystyczna jest świetnie rozwinięta nad wielkopolskimi jeziorami. Dzięki temu możemy wybrać się na wspaniały wypoczynek w te piękne strony. Nie każdy turysta wie, że w Wielkopolsce znajdzie również wiele innych atrakcji, które sprawią, że spędzi wspaniały urlop. jezior4

W regionie Wielkopolski usytuowane są wspaniałe zamki oraz pałace, których zwiedzanie dostarczy zapewne wielu pozytywnych emocji. Poza tym, również w wielkopolskich miastach nie można się nudzić. Prym wiedzie tutaj przede wszystkim Poznań, który jest kulturalnym i turystycznym centrum regionu oraz mniejszy Skorzęcin. Tam na pewno znajdziemy ciekawe atrakcje na cały okres naszego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *